Kişisel Verileri Yurtiçindeki bir Bulutta Saklama Sistemi: Buluthan

03/01/2020 Kapalı Yazar: admin
Kişisel Verileri Yurtiçindeki bir Bulutta Saklama Sistemi: Buluthan

Buluthan PS Nasıl Çalışır ?

Yerli sermaye ile piyasada ön plana çıkan Buluthan’ın ürünü olan PS, kişisel verilerini güvenli ve verimli bir şekilde saklamak isteyen kullanıcıların ilk tercihleri arasında bulunuyor.

Buluthan PS, kişisel verilerin güvenli ve verimli bir şekilde saklanmasını, ortak ortamlarda çalıştırılabilmesini ve paylaşılmasınına olanak sağlamasıyla biliniyor. Kullanıcıların verileri, yabancı bir datacenter yerine kendi Buluthan’ın sisteminde güvence altında tutuluyor.

 

Kurumsal Firmalar için Bulut Sistemi: Buluthan

Dünya devi Dropbox, Google Drive, OneDrive gibi kişisel bulut depolama sistemlerinin kurumsal alternatifi olarak şirketler tarafından tercih ediliyor.

Özel Bulut (Private Cloud) sistemi ile dilenirse, kurumların güvenlik ve denetim mekanizmalarına entegre olabilmesi büyük kolaylık sağlıyor.

Buluthan PS kurumunuzun güvenlik kurallarına uygun, entegre olarak saklama, tek tuş veri paylaşımı, üçüncü şahıslara güvenli paylaşım ve kişisel telefon & tablet ekipmanları dahil herhangi bir cihazdan güvenli erişim sağlanabiliyor.

Buluthan PS yüksek kapasiteli, bit seviyesinde veri koruması ve dağıtık veri saklama altyapısı ile uçtan uca kişisel bulut alanı hizmeti vermektedir.

 

Buluthan VDI Nasıl Çalışır ? Masaüstü Sanallaştırma Nedir ?

Buluthan VDI, Multi-Tenant (Çok Komşulu) ve Yüksek Güvenli bir sanal masaüstü sistemi olarak ön plana çıkıyor. Bulut bilişimde DaaS (Desktop as a Service) olarak da tanımlanan bu hizmet türü masaüstü hizmeti vermek için tasarlandı.

VDI sistemleri masaüstlerine her yerden, problemi yaşatmaksızın güvenli ve performans sunmayı amaçlayan sistemlerdir.

Bunun yanı sıra kullanıcılarına kolay uygulama yükleme ve güncelleme özellikleri ile gelişmiş ve güvenli bir kullanım olanağı sağlamasıyla biliniyor.

Temel multi-tenant bulut motoru sayesinde Buluthan, aynı donanımlar üzerinde benzer platformlara oranla 2 kat daha fazla sanal masaüstü hizmeti verebiliyor.

Akıllı kaynak algoritması ile birlikte hiç bir sanal masaüstü bir diğer bir sanal masaüstünün çalışmasını aksatamaz.

Buluthan’ın diğer öne çıkan farklılığı ise her sanal masaüstüne özel atanmasıdır.

Aynı fiziksel kablo üzerinde yer alan komşu sanal masaüstleri bile birbirlerinin ağ servislerine ulaşamaz.

Bu noktada sanal masaüstü işletim sistemi dışında sağlanmakla beraber insan hatası riskini merkezi yönetim unsurları ile en düşük seviyeye indirerek kullanıcılarına üst düzey ağ güvenliği sağlıyor.

Buluthanı incelemek için burayı tıklayınız.

http://www.buluthan.com/